Fő tartalom átugrása
  • en_GB
  • hu_HU
  • ro_RO

JEGYIRODÁS NYITVA

Hétfő: 14:00-18:00
Kedd: 12:00-18:00
Szerda: 10:00-14:00
Csütörtök: 12:00-18:00
péntek: 10:00-14:00
Szombaton és vasárnap: zárva
Az ügynökség a nagytermi előadások kezdete előtt egy órával is nyitva tart, naptól függetlenül.

JEGYIRODÁSI PROGRAM
Hétfő: 14:00-18:00
Kedd: 12:00-18:00
Szerda: 10:00-14:00
Csütörtök: 12:00-18:00
péntek: 10:00-14:00
Szombaton és vasárnap: zárva
Az ügynökség a nagytermi előadások kezdete előtt egy órával is nyitva tart, naptól függetlenül.
Mária Királynő Színház Nagyváradi
  • en_GB
  • hu_HU
  • ro_RO

Arcadia Zenekar Archívum

MOROMETS – előadói olvasás

Arcadia Társulat Előadás Archívum, 2019-2020-as évad

Az előadás ötlete Şerban Borda színész egy régebbi ötletének folytatásaként született, amelyet a Gyermekszínházi Kulturális Egyesület tavaly nyáron, a „Lapozz!” című előadásban valósított meg. 
Az ötlet idén valósult meg Andreea Costea által kidolgozott projektben, amelyet a Nemzeti Kulturális Alap Igazgatóságához nyújtottak be, és amelyhez társfinanszírozást kaptak az I/2020 kulturális projektekre vonatkozó finanszírozási cikluson belül, az Oktatás a kultúrán keresztül területen.

Az „Animációs színházba integrált iskolai olvasmányok” projekt célja, hogy támogassa a kulturálisan, társadalmilag és etnikailag hátrányos helyzetű, érettségi vizsgákra készülő serdülőket Marin Preda „Moromeții” című regénye alapján készült előadói felolvasással, innovatív művészeti eszközökkel: az animációs színház nyelvével, multimédiával, élőzenével, dedikált workshopokkal és kérdezz-felelek szekciókkal.

A projekt Bihar, Szatmár és Szilágy megyék vidéki területein élő serdülőkre, Bihar megye intézményesített kiskorúakra, valamint Gyula városából, Magyarországról származó román diákokra szól.

A Gyermekszínházi Kulturális Egyesület partnerei: a Regina Maria Színház, a Bihari Megyei Szociális Segélyezési és Gyermekvédelmi Főigazgatóság, a Nagyváradi Egyetem, a Marghita Kultúrház, az Aleșdi Városháza, a Tinca Községháza, a Zilah Megyei Történeti és Művészeti Múzeum, a Nagykárolyi Kulturális Központ és a gyulai Nicolae Bălcescu Gimnázium.

Elosztás: Zentania Lupșe, Florian Silaghi, Calița Nantu, Giorgiana Coman, David Constantinescu és Igor Lungu

Művészeti irányGavriil Pinte
Díszlet és grafika: Madalina Baciu és Razvan Chendrean
Dramatizálás: Ioana Vaida, Dalia Vidican, Rebeca Ungur és Nicolae Vușca

Eredeti zeneOvidiu Iloc
HangszeresekRadu Herțe, Ionuț Chiș
Zenei képzésAndrada Ciupeiu

Premier dátuma: 2020. július 30.

ROBBANÓ*

Arcadia Társulat Előadás Archívum, 2019-2020-as évad

Elise Wilk által

Egy modern kori középiskola. A bulvárlapok azt írnák, hogy ez egy „lánygimnázium”. Az igazgató azt mondaná, hogy ez egy "jó hírű" középiskola. A Depressziós Lány azt mondaná, hogy ez egy "elbaszott" középiskola. A zaklató fiú azt mondaná, hogy ez egy "elég menő" középiskola. Végső soron ez is egy olyan középiskola, mint bármelyik másik. Amíg meg nem jelenik Denis, az új diák. Megváltoztatja a hierarchiákat, a lányok kedvencévé és a fiúk vezetőjévé válik. Karizmatikus, lázadó és hiteles, Denis gyorsan befolyásosabb lesz, mint Penteu, az osztály elnöke. Denis az egyetlen, aki lázad, nem tűri a szülei hamis nyomását, van bátorsága szembenézni az igazgatóval, aki a füzet szerint tanítja a leckét. Denis Agave-ra, az iskolapszichológusra is nagy hatással van. Egy olyan varázslat, ami mindent elfeledtet vele. Még a fia, Pentheusz is, akinek szüksége van rá. Amíg a dolgok megőrülnek.

Elosztás:

Agave – Angela Tanko
A rendező – Pavel Sîrghi
A szobalány – Consuela Egyed
Denis – David Constantinescu
Pentheusz – Alin Stanciu
A gyönyörű lány – Calița Nantu
A győztes lány – Daniela Purcărea

20 000 mérföld a tenger alatt

Arcadia Társulat Előadás Archívum, 2011-2012-es évad

Jules Verne azonos című regényéből adaptálva

A francia regényíró, Jules Verne által megálmodott rendkívüli utazások szerves részét képező „Húszezer mérföld a tenger alatt” klasszikus történetté vált a víz alatti csodákról, amelyek már az emberi szem előtt tartása előtt lenyűgözték az embereket. Nemo kapitány és a Nautilus tengeralattjáró történetét Pierre Aronnax professzor, a neves francia biológus szemszögéből mesélik el, akit tudományos expedícióra küldenek egy ismeretlen tengeri szörny kutatására. Egy összetűzést követően kiderül, hogy a szörnyeteg nem más, mint a Nautilus tengeralattjáró, és Ned Land szigonyos, Aronnax professzor és segédje, a hűséges Conseil a rejtélyes vezető, Nemo kapitány foglyaivá válnak. Így hosszú időn át osztoznak Nemo kapitány önként vállalt száműzetésében, akit egyrészt a családját és hazáját elrabló társai okozta kegyetlen csalódás, másrészt a tudományos tudás utáni vágy vezérel, ami elzárja őket a civilizált világtól. Úgy véli, hogy az igazi szabadság csak a tengerek mélyén található. A víz alatti paradicsomon keresztüli utazás (nem kalandoktól és eseményektől mentesen) a hősöket eddig soha nem látott lények által benépesített vizeken, a Vörös-tenger koralljai között, az Antarktisz sarki jégsapkái alatt, sőt, a legendás Atlantisz romjai mellett is elkalauzolja.

ISPRĂVILE LUI PĂCALĂ

2018-2019-es szezon

Spectacolul „Isprăvile lui Păcală” este o frescă a satului românesc de la finele secolului al XIX-lea. Dorind să scape de foame și de sărăcie, Păcală pornește din sat în sat încercând să-și găsească un rost în viață. El se va întâlni cu oameni leneși, lacomi, sau zgârciți, ba chiar și cu draci în carne și oase, va trece prin peripeții haioase dar va reuși de fiecare dată să iasă la liman cu bine, salvat fiind de șiretenia și istețimea sa.

Cu: Florian Silaghi, Alexandru Pop, Andrei Fazecaș, Zentania Lupșe, Igor Lungu, Ciprian Ciuciu, Eugen Neag, Armanca Serac

Művészeti irány: Petre Ghimbasan
Szcenográfia: Csuri Emese
Coregrafia: Mirela Niță Lupu
Zene: Ovidiu Iloc

Regie tehnică și lumini: Papp Péter
Sonorizare: Lucian Obadă 
Costumieră: Anna Cellino
Mânuitori decor: Daniel Turcuț, Viorel Sabău 

Durata sepctacolului: 1h 15 min

Premiera: 9 februarie 2019

*Spectacol nerecomandat copiilor sub 9 ani!