Fő tartalom átugrása
  • en_GB
  • hu_HU
  • ro_RO

JEGYIRODÁS NYITVA

Hétfő: 14:00-18:00
Kedd: 12:00-18:00
Szerda: 10:00-14:00
Csütörtök: 12:00-18:00
péntek: 10:00-14:00
Szombaton és vasárnap: zárva
Az ügynökség a nagytermi előadások kezdete előtt egy órával is nyitva tart, naptól függetlenül.

JEGYIRODÁSI PROGRAM
Hétfő: 14:00-18:00
Kedd: 12:00-18:00
Szerda: 10:00-14:00
Csütörtök: 12:00-18:00
péntek: 10:00-14:00
Szombaton és vasárnap: zárva
Az ügynökség a nagytermi előadások kezdete előtt egy órával is nyitva tart, naptól függetlenül.
Mária Királynő Színház Nagyváradi
  • en_GB
  • hu_HU
  • ro_RO

Címke: extras de presă

ROBBANÉKONY – 2020. február – Țiț Emanuela (liceuliuliumaniu.ro)

Szövegszerző: Emanuela Tiț professzor
Vettem innen liceuliuliumaniu.ro 

Kétségtelen, hogy ez az időszak vágyat keltett bennünk a mindennapi tevékenységeink iránt. Bevalljuk, hogy hiányzik nekünk a színház. Ma az utolsó színházlátogatásunkról írunk.

„Robbanásveszélyes” – egy fiataloknak, tanároknak és szülőknek szóló darab. Ezek voltak azok a szavak, amelyeken keresztül a darab elénk tárult. Kíváncsiságból úgy döntöttünk, hogy részt veszünk ezen a műsoron.

Meglepetés! Megint az iskolában ébredtünk. Mit mutat nekünk az Explosive című műsor? Lelkesedés és valóság. A lelkünk egy üveg, melyet kétségek és kérdések zúznak össze. A darab egy meghívás provokatív párbeszédre önmagunkkal. Akár tetszik, akár nem, a műsor során végig őszinte kérdéseket teszünk fel magunknak, és talán még választ is keresünk rájuk. Nem könnyű erőt találni ahhoz, hogy megnyisd a lelked a körülötted lévők előtt, de gyakran nagyon fontos. Egy drámai epizódon keresztül arra is emlékeztetnek minket, hogy mennyire fontos számunkra, hogy odafigyeljünk szeretteinkre. Hallgassuk meg őket. Törekedjünk a valóság érzékelésére, arra, hogy tágra tárjuk a szemünket, hogy elemezni tudjuk, mi a rossz és mi a jó.

Bővebben

CAPCANA LUI HAMLET: mai 2019 – Maria Hulber (LaPunkt.ro)

Autor text: Maria Hulber
Vettem innen LaPunkt.ro

Teatrul postdramatic cunoaște astăzi forme dintre cele mai insolite. Prin această formulă – de teatru postdramatic – nu ne referim neapărat la sensul jocurilor de regie și al limbajelor scenice, ca transpuneri adesea neconvenționale ale unor scenarii clasice, ci la apariția unor intertexte capabile să revigoreze modele deja consacrate. O seamă din autorii dramatici contemporani propun interpretări în registru personal, concretizate în tot atâtea noi creații care se conectează la o tradiție de amplă inspirație artistică. William Shakespeare este, din acest punct de vedere, cel mai ofertant dramaturg, provocând la un continuu dialog auctorial ce transcende timp și spațiu. Dintr-o extinsă listă de titluri, mai mult sau mai puțin glorioase, să amintim doar câteva din cele recente și demne de remarcat, și anume piesele trilogiei În inima nopții, montate de Gavriil Pinte la Teatrul Regina Maria din Oradea, pe baza unor scenarii cu inserții de George Banu și Monique Borie. De altfel, nu doar textul dramatic cunoaște asemenea rescrieri cu extensii eseistice ori cu tușee de parabolă, ci și operele epice. (A se vedea cazul thrillerului Macbeth de Jo Nesbø, un roman noir proaspăt lansat în librăriile românești și inspirat de capodopera omonimă shakespeariană). Gânditorii asupra dinamicii formelor teatrale au reflectat deseori asupra acestei reîntoarceri a teatrului spre sine, spre rădăcinile sale, ranforsându-le printr-un aport ideatic decupat din problematica lumii contemporane. În volumul colectiv Le Théâtre postdramatique. Vers un chaos fécond?, Jean-Marie Valentin observă, pe bună dreptate, că ,,La question du présent dans son rapport aux origines est une interrogation permanente du théâtre sur lui-même.”

Bővebben