Fő tartalom átugrása
  • en_GB
  • hu_HU
  • ro_RO

JEGYIRODÁS NYITVA

Hétfő: 14:00-18:00
Kedd: 12:00-18:00
Szerda: 10:00-14:00
Csütörtök: 12:00-18:00
péntek: 10:00-14:00
Szombaton és vasárnap: zárva
Az ügynökség a nagytermi előadások kezdete előtt egy órával is nyitva tart, naptól függetlenül.

JEGYIRODÁSI PROGRAM
Hétfő: 14:00-18:00
Kedd: 12:00-18:00
Szerda: 10:00-14:00
Csütörtök: 12:00-18:00
péntek: 10:00-14:00
Szombaton és vasárnap: zárva
Az ügynökség a nagytermi előadások kezdete előtt egy órával is nyitva tart, naptól függetlenül.
Mária Királynő Színház Nagyváradi
  • en_GB
  • hu_HU
  • ro_RO

Címke: Repertoár 2025

FREDERICK EGÉR – TUDOM, KI VAGYOK

"Egér Frigyes" - műsor a gyermekkori álmokról és a bátorságról, hogy önmagad légy!

A rohanó és pragmatikus világban a kisegér Frederick... másnak tűnik. Míg mások a télre gyűjtögetik a kellékeket, ő a napsugarakat, a színeket és a szavakat. Nem tűnik hasznosnak, nem tűnik „termékenynek” – de amikor hideg és csend ereszkedik le búvóhelyükre, maga az álma válik a lélek táplálékává.

Frigyes nem csupán egy álmodozó kisegér, hanem a bennünk lévő gyermek tükre – annak a gyermeknek, aki álmodott, mélyen érzett, a legkisebb dolgokban is meglátta a szépséget, és mert más lenni. Műsorunk érzékeny és kortárs szemszögből meséli el Frigyes történetét, hozzáadva eredeti pillanatokat, párbeszédet a közönséggel és elgondolkodtató kérdésekkel:

  • Kik voltunk azelőtt, hogy megmondták volna, kiknek „kell lennünk”?
  • Mit szerettünk csinálni, de útközben elfelejtettük?

Az előadás bábokon, játékon, zenén és humoron keresztül felfedezőútra invitálja a kicsiket és nagyokat. Ez egy olyan műsor, amely nem csupán egy történetet, hanem egy élményt is kínál – olyat, amely újra összeköt bennünket hiteles énünkkel, és emlékeztet arra, milyen értékes követni az álmunkat, még akkor is, ha mások nem értik meg.

Ana Christmas Lambru

Frigyes egér: Armanca Serac
Max, egérnagymama, Bully: Sándor Pop
Egérapa, szórólap, Bully asszisztens: Florian Silaghi
Egér nagymama, Frederick asszisztens egér: Consuela Egyed
Egéranya, Bully asszisztens: Andrei Fazecas
Egér nagymama, Frederick asszisztens egér: Alexandru Crefelean
Lia, egér nagymama: Igor Lungu

Rendezte: Ana Christmas Lambru
Szcenográfia: Alexandra Budianu
Zene: Cari Tibor
Videó térképezés: Radu Martin és Andrei Cozlac
Díszlettervező asszisztens: Csuri Emese
Babák: Razvan Chendrean
Babafestés: Ana Christmas Lambru
Báb- és kellékgyártási asszisztens: Madalina Baciu
Világítás tervezés: Papp Péter
Forgatókönyv-tanácsadás: Florin Tudose
Mesemondó műhely koordinátorai: Ioana Drugas és Ana Crăciun Lambru

Hang: Papp Péter
Fények: Adrian Gherdan
Színpadi technikusok: Daniel Turcuț, Nicolae Porumb
Fülkevezető: Anna Cellino

Az előadás 4 éven felülieknek ajánlott!

Bemutató dátuma: 2025. április 26., Arcadia Hall

RICHARD III

"Ez a szöveg egy kézikönyv a diktatúra társadalmi térnyeréséről, aprólékosan szemlélteti a zsarnokság trópusait, tájjáték a megmentőnek álcázott diktátorokról. Richard, a bámulatba ejtő bűnöző, nárcisztikus és erőszakos, felszabadítja a terror mechanizmusát. Így a nem hős egy ideig, talán még ezer évig is vezető lesz. A nézők lépésről lépésre elmagyarázzák nekik a korrupció formáit saját valóságukban, és a nézők lélegzet-visszafojtva figyelik az összes olyan tényt, amelyre figyelmeztették, és nem tesznek semmit.

Bővebben

A REMÉNY SOHA NEM FEL FEL A LIFTBEN

A "Remény soha nem megy fel a liftben" egy olyan konfliktust hoz napvilágra, amely a mai világban élesebbé vált: a régi világ és az új világ között.
Egy egyedülálló, idős nő kerül abba a helyzetbe, hogy két, kifejezetten erre a küldetésre programozott android vigyázzon rá. De az androidok eleinte nem tudják teljesen megérteni a nő szükségleteit, mert gondolkodásuk analitikus, és nem tudják érzékelni alanyaik érzelmeit és lelki szükségleteit.
Azonban végül mindenki profitál ebből a konfrontációból, és úgy tűnik, nyoma van a két világ közötti megbékélésnek.

Bővebben

ELIF ÉS AZ ESŐ

"Számomra éppen azért tűnik szükségesnek a szöveg, mert olyan társadalomban élünk, amelyben az individualizmus a fő etikai imperatívusz, amelyben a Másiknak nincs értéke, csak annyiban, amennyire a profitszerzés eszköze lehet. Azért választottam ezt a szöveget, mert két szemszögből mutatja be a bevándorló állapotát. A személyes, emberi, a félelmek, a kínzások, amelyeket ez a helyzet okoz < > létezni egy helyen, a szerelem, a keresés egy < > arról, hogyan színezi Elif ezt az elidegenítő létet. És a másik, ami a politikai perspektíva, az emberé, aki csak annyit ér, amennyit tud produkálni. Az emberről mint munkaeszközről és semmi többről. És mindenekelőtt egy olyan bürokratikus rendszeré, amely biztosítja, hogy valaki, mint Elif, soha ne szerezze meg a szükséges jogokat egy egyszerű munkaeszköz feltételének leküzdéséhez, soha ne tudjon emberként élni.” (Alex Ianasi)

Elosztás:
Elif: Anda Tamasanu
Liliom: Carina Bunea
Tulajdonos: Ioana Dragoș Gajdó
Fia: Dometi György
Dolgozó: Sorin Ionescu
Nő: Denisa Vlad
Rendőr: Eugen Neag
Regisztrátorok: Corina Cernea, Angela Tanko, Giorgiana Coman, Mihaela Gherdan

Rendezte: Alex Ianasi
Szcenográfia: Tinatin Gobejishvili
Zene: Ovidiu Iloc
Világítás tervezés: Vlad Lazarescu

Bemutató dátuma: 2024. december 21. 22
Az előadás időtartama: 2 óra

Az előadás 14 éven felülieknek ajánlott!

AZ ÖNZŐ ÓRIÁS

A „Az önző óriás” című történetet 1888-ban adták ki Oscar Wilde „A boldog herceg és más történetek” című kötetében. Az idők során a történetet többféleképpen olvasták, a vallásos értelmezés dominált. De függetlenül a történetnek tulajdonított víziótól, a domináns témák továbbra is a szerelem és a megváltás marad.

Bővebben

A NÉP ELLENSÉGE

Stockmann doktor, egy általános város fürdőhelyének idealista orvosa megdöbbentő felfedezést tesz: a források, amelyek turisták ezreit vonzzák városába, nem gyógyítóak, hanem egészségre veszélyesek. Csupán arról van szó, hogy a "szív, amely magát az életet pumpálja" ebben a városban jövedelmet és hasznot is hoz a társadalmi piramis minden tagjának. A Stockmann tehát magányos harcba indul az igazság feltárásáért egy olyan világban, ahol a gazdasági érdekek érvényesülnek, és a közösség gyakran közömbös marad.

Bővebben

NAPNAP

"A napsugár", a szöveget írta Al.T. A Popescu egy történet, amely elsősorban gyerekeknek szól (óvodásoknak és kisiskolásoknak). Ez egy történet, amely tele van őszinteséggel, lírával, érzelmekkel és néha feszültséggel, amelynek alapvető témája: BARÁTSÁG!

A BARÁTSÁG témája nálunk természetes módon, érzékenységgel, őszinteséggel, játékossággal, humorral és a játék örömével az ÁLDOZÁS témája (az embertársakért, még inkább a barátért) másodlagos, mindezt a színpadnak, a karakternek, a közönségnek szentelt SZÍNÉSZEK támogatják. Bármilyen szép, bábokkal, érzékeny szöveggel, eredeti zenével, érzelmekkel és színekkel színpadra transzponált történet az évadkezdés "ajándéka", amelyet az ARCADIA társulat kínál minden gyermeknek, aki átlépi a Regina Maria Színház küszöbét. (Toma Hogea, rendező)

Elosztás:

MUF: Florian Silaghi
PITT: Consuela Egyed
A MACSKA: Igor Lungu

Színpadi adaptáció, szöveg, rendezés: Toma Hogea
Szcenográfia: Oana Cernea
Zene: Cari Tibor


4 év feletti gyerekeknek ajánlott!

Bemutató dátuma: 2024. október 19., Arcadia Hall

láb

A Charlie Chaplin által készített némamozi egyik remekműve mozgalmas és megindító musicallé alakul a Regina Maria Színház színpadán.

A történet keretes: Charlie Chaplin filmrendező szomorú hírt kap, miközben a forgatáson beszédet mond alkalmazottainak. De ezt az egész pillanatot megszakítja egy kölyök, aki a rendőrség elől menekül, és könyörög a rendezőnek, hogy adja ki magát az apjának. Itt kezdődik egy megindító, mégis humoros film ötlete, amelyben a főszereplők egy szegény üveges és egy árva gyerek, akik együtt élnek át mindenféle kalandot.

Bővebben

KIRE SZAVAZOK?

"Mindannyian játszunk, akár akarjuk, akár nem, akár tudjuk, akár nem, egy nagy politikai vígjátékban. És tiszta vígjáték lenne, ha nem tragikomédiáról lenne szó – (nem)emberileg." 

Romániáról azt mondták és mondják ma is, hogy ez az utolsó ország a világon. És sokak számára ez a kijelentés cinikus (és steril) elégedettséget ad. Egyike vagyok azoknak, akik azt mondják, hogy néhányunk számára lehetetlen, hogy ne érezzen fájdalmat. És ezt a tényt szeretném megosztani, tudatni.

Bővebben

A KÍVÁNCSI ELEFÁNT

Abban az időben, amikor az elefántok még hiányosak voltak, és még nem volt törzsük, egy kíváncsi elefántbébi szeretné lassan felfedezni a világot. Mivel sok mindent még mindig nem tud egyedül megcsinálni, és nem tud mindent, jobbra-balra kérdez, ha akar, ha nem. De a többi, saját dolgával elfoglalt állatot kissé bosszantja ragaszkodása. És ahogy felvillan benne a kíváncsiság, hogy megtudja, mit eszik a krokodil vacsorára, igazi kalandba kezd, hogy megtalálja a választ. Semmi veszélyesebb, de ha nem próbálnák meg, nem jönnének rá, igaz?

Bővebben

NYUL LYUK (Párhuzamos univerzumok)

írta: David Lindsay-Abaire, rendezte: Vlad Cristache

Egy párhuzamos univerzumban minden csodálatos, és a dolgok úgy történnek, ahogy kell. Ebben az univerzumban egy gyerek egy kutya után fut, majd visszatér a nappaliba játszani.

Egy másik univerzumban kollektív pillangóeffektus jön létre, amikor valaki elfelejt egy nyitott ajtót, valaki felveszi a telefont, valaki siet, és mindenki a másodperc töredékéig nem látja előre, hogy mi fog történni... és a kutya magától visszatér. Baleset történik, egy abszurd baleset, amiért egyszerre mindenki és senki sem okolható. A gyógyulási folyamat pedig egy nehéz folyamat, amely mind személyes, mind interperszonális szinten zajlik.

A Rabbit Hole egy megindító pszichológiai dráma, amely zseniálisan a veszteség gondolata és az emberek által a lassú gyógyulási folyamat során alkalmazott túlélési mechanizmusok köré épül. Ez egy meleg történet az elfogadásról, az erőről és az átalakulásról.

Elosztás:
Becca – Alina Leonte
Howie – Razvan Vicoveanu
Izzy – Giorgiana Coman
Nat – Gabriela Codrea
Jason – Tudor Manea
Taz – ritka*

Művészeti vezető: Vlad Cristache
Forgatókönyv: Andreea Tecla
*Tréner: Alexandru Bondar

Premier dátuma: 2024. április 7
Az előadás időtartama: 2 óra

Az előadás 14 éven aluliak számára nem ajánlott!

Az előadás során villogó fényeket használnak, amelyek hatással lehetnek az epilepsziás vagy az ilyen típusú fényre érzékeny emberekre.

VALAHOL, VALAMIkor

Olyan helyen vagyunk, amely nem létezik a térképen. Egy kis város, olyan emberekkel, mint mindenhol. Itt találunk egy olyan lakossági csoportot, akik szinte közösséget alkotnak, de nem egészen. Mint mindenhol, egyesek ismerik egymást, mások nem annyira. Egy ilyen elszigetelt, távoli helyen, mintha valahol a világ végén lenne, a hétköznapiságot megrendítik az emberek felszabaduló és felszínre törő érzései, amelyek a közelség, az összetartozás akut igényének szüntelen keresése formájában nyilvánulnak meg. Vágyakozás, amely szerelmükből, melankóliájukból, magányukból vagy reményükből fakad, és táplálja őket. Történetek gyűjteménye arról a kötődésről, szenvedésről és csalódottságról, amelyet a másokkal való interakciónk során, az együttlétre tett kísérleteink során érzünk.

Bővebben

CYRANO DE BERGERAC

A "Cyrano de Bergerac" egy színházi tour de force, amely megragadja a szenvedélyt, amely túlmutat az időn a kimondott szó, a kortárs költészet és a nyers fizikaiság révén. Cyrano ritmuson és rímeken keresztül csábít, nyelvi ragyogását arra használja fel, hogy segítsen egy másik embernek elnyerni igaz szerelme szívét, fenntartva – mindenekelőtt – saját, a szavak iránti féktelen szeretetét.

A nyelvtudás zsenije, de meg van győződve saját csúfságáról, Cyrano titokban szereti a csillogó Roxane-t, míg Roxane a jóképű, de artikulálatlan Cristianba szerelmes.

Cyrano nagylelkű ajánlata, hogy közvetítőként működjön a két között, egy megható és gyakran vidám szerelmi háromszöget indít el, amelyben minden szereplő a fizikai vonzalom csábítása és a szavak csábító ereje között szakad meg.

Martin Crimp Edmond Rostand remekművének magával ragadó adaptációjában a „Cyrano de Bergerac” az identitás, a szépség és a szerelem valódi természetének kérdéseit helyezi előtérbe, figyelemre méltó és emlékezetes színházi élményt kínálva.

Elosztás:

Cyrano: Richard Bálint
Cristian: Razvan Vicoveanu
Leila Ragueneau: Elvira Rîmbu
Roxane: Alina Leonte
Szerző: Guiche: Daniel Vulcu
Lignière: Sebastian Lupu
Le Bret: Sorin Ionescu
Színházi rendező: Șerban Borda
Montfleury: Petre Ghimbasan
Egy bosszantó személy/pap: Pavel Sîrghi
Valverde: George Dometi

Az Irodalmi Kar hallgatói + egyéb szerepkörök:
Giorgiana Coman
Carina Bunea
Denisa Vlad
Anda Tamasanu

Katonák + egyéb szerepek:
Ciprian Ciuciu
Alin Stanciu
Eugene Neag
Tripon Pál
David Constantinescu
Tudor Manea
Cosmin Petrut

Művészeti vezető: Horia Suru
Forgatókönyv: Tudor Prodan
Fordítás: Marian Popescu
Művészi vívás: Andrei Dominte

Bemutató időpontja: 2023. november 17., Nagyterem
Időtartam: 2 óra 40 perc. (szünettel)

Az előadás 14 éven aluliak számára nem ajánlott!

B-kategóriás istennők

Felseghi Alexandra "B-kategóriás istennők" című filmje Andrei Măjeri ötlete alapján és rendezésében egy olyan show-esemény, amely három város és három különböző színház színésznőit kívánja ugyanarra a színpadra hozni, akiknek megtapsolják azokon a földrajzi tereken, ahol játszanak, de rajtuk kívül kevésbé ismertek: Elena Ivanca (a C-Blauacianapoga színésznője) Ioana Dragoș Gajdó (a nagyváradi Regina Maria Színház színésznője), Silvia Luca (a botoșani "Mihai Eminescu" Színház színésznője).

A premierre szeptember 22-én, 23-án és 24-én került sor Bukarestben, a projekt kezdeményezője és főproducere, a creart/TEATRELLI-ben, majd a bemutatót az összes koprodukciós színházban, illetve a Kolozsvári Nemzeti Színházban, a Regina Maria Színházban, a "Mihașuaniamine" Bostória Színházban játszották.

Bővebben

A BRÉMAI ZENÉSZEK

A brémai muzsikusok című híres klasszikus mese főszereplői, a szamár, a kutya, a kakas és a macska, miután gazdáik rosszindulatúan megszabadultak tőlük, 4 tapasztalt nyugati impresszárióval találkoznak, akiket a körülmények határoznak el, hogy sztárokat csináljanak belőlük. Annak ellenére, hogy eleinte lehetetlen küldetésnek tűnik az impresszáriók számára, a remény, amellyel az állatok útnak indultak, a vágy, hogy jobb sorsot teremtsenek maguknak, és a gyönyörű barátság, amely összeköti őket, meggyőzi őket arról, hogy álmuk nem igazán lehetetlen. Ráadásul egy kis ravaszsággal megúszhatják a zeneipar válságát.

Bővebben

KAKTUSZVIRÁG

A "Cactus Flower" egyike azoknak a vígjátékoknak, amelyek soha nem mennek ki a divatból. A romantikus, humoros és fűszeres vígjátékot színpadon és moziban is sikerrel adták elő, az első vászonváltozatot Oscar-díjjal jutalmazták, a Bafta Awards jelölést, valamint egy díjat és négy jelölést a Golden Globe-on..

Bővebben

KEGYETLENSÉG ÉS GYENNÖDSÉG

A „Kegyetlenség és gyengédség” című darab Sophoklész „Trachineusok” című művének kortárs újraértelmezése, Martin Crimp rendezésében, amely aktualizálja az ókori görög tragédiát, és összefüggésbe hozza a mai világ politikai légkörével. Sophoklész karaktere, Deianeira így Crimp újraértelmezésében Ameliává, egy tábornok feleségévé válik. Egy nemzetközi repülőtér közelében lévő ideiglenes otthonban, miközben egyre több információt kap a tábornok háborús tevékenységeiről, tervet dolgoz ki, hogy hazahozza. Iránta való szerelmét kétség és gyűlölet homályosítja el, amikor megtudja, hogy magas rangú férje katonai támadást kezdeményezett egy stratégiai fontosságú város ellen, nemcsak politikai, hanem érzelmi okokból is.

Bővebben

VASILACHE ÉS MARIOARA

Régóta ismerjük Vasilache-t és Mărioarát. Állítólag ők a román bábszínház leghíresebb szereplői, és egykor az összes vásárt bejárták. Férj és feleség, évek óta házasok, civakodnak, a legnevetségesebb csínytevéseket játsszák és ugratják egymást, de nem lehet azt mondani, hogy nem szeretik az életet. Amikor Vasilache szokása szerint bajba kerül, Mărioara, aki nem akar neki enni, és fakanállal veri, valahányszor beképzelt akar lenni, a segítségére van és megmenti.

Adaptáció és művészi koordináció: Igor Lungu, Mihai Crișan szövege alapján
Szereplők: Alexandru Crefelean és Igor Lungu
(Julia Dinescu)

Forgatókönyv: Madalina Baciu

Műszaki rendezés, hang, fény: Papp Péter
Színpadi technikusok: Nicolae Porumb, Daniel Turcuț

Az előadás 5 éven felülieknek ajánlott!