Folosim cookie-uri | We use cookies
×

Festivalul Internaţional de Teatru Scurt

ATENȚIE: pot apărea modificări ulterioare. Vă rugăm, consultați agenția de bilete!

Vineri, 20 septembrie

  • Sala Mare, ora 19.00

DESCHIDEREA OFICIALĂ

Teatrul Regina Maria - secţiunea Teatru Muzică Dans - PREMIERĂ ÎN FESTIVAL

PRODUCĂTORII de Mel Brooks, regia artistică Halasi Imre

Sâmbătă, 21 septembrie

  • Sala Mare, ora 19.00 - Teatrul Maghiar de Stat Cluj - secţiunea Teatru Muzică Dans

LEONIDA GEM SESSION, versiunea scenică Tompa Gabor şi Andras Visky, regia artistică Tompa Gabor

  • Sala Studio, ora 17.00 - Athanor Theatre Germania - secţiunea Teatru Scurt

LECŢIA de Eugene Ionesco, regia artistică Florin Vidamski

  • Sala Arcadia, ora 22.00 - Recital extraordinar Tania Popa

RUSSIAN NIGHT un spectacol muzical de şi cu Tania Popa

Duminică, 22 septembrie

  • Sala Mare, ora 19.00 și ora 21.00 - Teatrul de Comedie Bucureşti – secţiunea Teatru Scurt

URÂTUL de Marius Von Mayenburg, regia artistică Vlad Cristache

  • Casa de Cultură a Sindicatelor, ora 21.00- Teatrul Maghiar de Stat Csiky Gergely Timişoara - secţiunea Teatru Scurt

GARDENIA de Elzbieta Chowaniec, regia artistică Koltai M. Gabor

  • Club Stage, ora 22.30 - Compania Frilensăr din Iaşi - secţiunea Teatru Scurt

FRILENSĂR de Enoch Darli

Luni, 23 septembrie

  • Sala Mare, ora 18.30 - Teatrul Naţional Vasile Alecsandri Iaşi - secţiunea Teatru Muzică Dans

DOMNUL SWEDENBORG VREA SĂ VISEZE scenariul şi regia artistică Mihai Măniuţiu

  • Sala Studio, ora 17.00 - Teatrul Naţional Mihai Eminescu Timişoara - secţiunea Teatru Scurt

DUMNEZEU E UN MAFIOT de Nick Mancuso, un concept de Doru Iosif

  • Casa de Cultură a Sindicatelor, ora 20.30 - Teatrul Naţional Mihai Eminescu Timişoara - secţiunea Teatru Scurt

M-AM HOTĂRÂT SĂ DEVIN PROST adaptare după Martin Page, regia artistică Antonella Cornici

  • Filarmonica de Stat Oradea, ora 20.30 - Teatrul Odeon Bucureşti - secţiunea Teatru Muzică Dans

ŞARAIMAN – un spectacol de dans contemporan şi stand-up comedy cu Răzvan Mazilu şi Dan Badea

Marţi, 24 septembrie

  • Sala Mare, ora 19.00 - Teatrul Odeon Bucureşti - secţiunea Teatru Muzică Dans - spectacol invitat

ASCENSIUNEA LUI ARTURO UI POATE FI OPRITĂ de Bertold Brecht, regia artistică Dragoş Galgoţiu

  • Casa de Cultură a Sindicatelor, ora 21.00 - Teatrul Regina Maria - Premieră în festival - spectacol cu publicul pe scenă - secţiunea Teatru Scurt

8 FEMEI de Robert Thomas, regia artistică Radu Nichifor

Miercuri, 25 septembrie

  • Sala Studio, ora 17.00 - Teatrul Tineretului Piatra Neamţ - secţiunea Teatru Scurt

TAPE de Stephen Belber, regia artistică Răzvan Muraru

  • Sala Arcadia, ora 19.00 - Teatrul Regina Maria, Trupa Iosif Vulcan - secţiunea teatru scurt

SFÂRŞIT DE PARTIDĂ de Samuel Beckett, regia artistică Emil Sauciuc

  • Casa de Cultură a Sindicatelor, ora 21.00 – Teatrul Clasic Ioan Slavici Arad- spectacol cu publicul pe scenă - secţiunea Teatru Scurt

TĂIETURA de Mark Ravenhill, regia artistică Alex Mihăiescu

  • Scena mobilă, în spatele teatrului, ora 21.30 - Auăleu Teatru - secţiunea Teatru Scurt

CIRCUS MUNDI, regia artistică Ovidiu Mihăiță

Joi, 26 septembrie

  • Sala Mare, ora 19.00 - Teatrul Csokonai Debrecen, Ungaria - secţiunea Teatru Scurt

LUMÂNĂRILE ARD PÂNĂ LA CAPĂT de Marai Sandor, regia artistică Domolki Janos

  • Sala Studio, ora 17.00 - Teatrul Naţional Lucian Blaga Cluj Napoca - secţiunea Teatru Scurt

BARRYMORE de William Luce, regia artistică Tudor Lucanu

Vineri, 27 septembrie

  • Sala Mare, ora 17.00 și ora 20.00 - Teatrul Regina Maria, Trupa Iosif Vulcan - Premieră în festival - secţiunea Teatru Scurt

CEI CE NU UITĂ scenariul şi regia artistică Gavriil Pinte

  • Casa de Cultură a Sindicatelor, ora 19.00 - Asociația Culturală Art Cord, Cluj Napoca -  spectacol cu publicul pe scenă - secţiunea Teatru Scurt

ANGAJARE DE CLOVN de Matei Vişniec, regia artistică Alexandru Gherman

  • Filarmonica de Stat Oradea, ora 21.00 - spectacol independent Bucureşti - secţiunea Teatru Scurt

INTERVIU de Theo Van Gogh, regia artistică Bogdan Dumitrescu

Sâmbătă, 28 septembrie

  • Sala Mare, ora 19.00 - Teatrul Nottara Bucureşti - secţiunea Teatru Scurt- premieră în festival

UN PIC PREA INTIM de Rajiv Joseph, regia artistică Cristian Juncu

  •  Sala Arcadia, ora 21.00 – M.A.S. Franţa - secţiunea Teatru Scurt

TRES – spectacol muzical de Miguel-Ange

  • Casa de Cultură a Sindicatelor, ora 17.00 și ora 20.00 - Teatrul Bulandra Bucureşti - spectacol cu publicul pe scenă - secţiunea Teatru Scurt

CONTRA PROGRESULUI de Esteve Soler, regia artistică Bobi Pricop

  • Club Stage, ora 22.30, Teatrul Mignon Bucureşti - secţiunea Teatru Scurt

MOFTUL ROMÂN din Momente de I.L. Caragiale cu Lari Giorgescu

Duminică, 29 septembrie

  • Sala Studio, ora 17.00 - Teatrul Pygmalion din Viena

PUȘLAMAUA DE LA ETAJUL 13 de Mircea M. Ionescu, regia artistică Țino Geirun

  • Sala Mare, ora 19.00

FESTIVITATEA DE PREMIERE

  • Teatrul Regina Maria - secţiunea Teatru Muzică Dans

SCRIPCARUL PE ACOPERIŞ de Joseph Stein, regia artistică Korcsmaros Gyorgy

Biletele se găsesc la Agenția Teatrului (deschisă de luni până vineri, în intervalul 10-19, dar și online, de pe site-ul www.biletmaster.ro). Vă așteptăm cu drag la spectacolele noastre!

×

TOP