Folosim cookie-uri | We use cookies
×

Data şi locul naşterii: 18.03.1988, Lunca

Studii: Universitatea Oradea – Facultatea de Muzică – Licenţiată în Arta Spectacolului, 2010

Fişa artistică:

Trupa Arcadia:

  • Ieduţa, în CAPRA CU TREI IEZI, adaptare după Ion Creangă, regia artistică: Daniel Vulcu
  • Gretel, în HANSEL ŞI GRETEL, adaptare după Fraţii Grimm şi regia artistică: Robert Hanyecz Debelka
  • Bella, în FRUMOASA ŞI BESTIA, după J.M.Prince de Beaumont, regia artistică: Florian Silaghi
  • Mama, în SCUFIŢA ROŞIE, adaptare şi regia artistică: Maria Mierluţ
  • Actor ambulant, Prinţesa, Mama, Sultan, în O MIE ŞI UNA DE FRONTIERE, de Radu Dinulescu, regia artistică: Luis Montoto
  • Pisica, Ariciul, Ţărancă, Cal, Berbec, Purcică, în POVEŞTI POPULARE MAGHIARE, adaptare de Florian Silaghi, regia artistică: Igor Lungu
  • Spiriduşul, în OMULEŢ, de Petro Ionescu, regia artistică: Delia Gavliţchi
  • Copii, Oi, Mânuire recuzită, în STAN BOLOVAN – SPAIMA ZMEILOR, adaptare după Ioan Slavici şi regia artistică: Maria Mierluţ
  • Sora vitregă, Şoricica, în CENUŞĂREASA, adaptare şi regia artistică: Adela Moldovan
  • Miţa, Ionel, Madam Popescu, Mari Popescu, în MOMENTE ŞI SCHIŢE, de I.L.Caragiale – spectacol lectură
  • Maria, în MIRACOLUL IERNII, scenariul: Zentania Lupşe, regia artistică: Florin Stan
  • Jiminy, în PINOCCHIO, de Carlo Collodi, adaptare şi regia artistică: Adela Moldovan
  • Doica, în REGELE SMOC DE BARBĂ, adaptare după Fraţii Grimm şi regia artistică: Robert Hanyecz Debelka
  • Spiriduşul, în SANIA LUI MOŞ CRĂCIUN, de Andreea Costea, regia artistică: Igor Lungu

Teatrul Al.Davila, Piteşti:

Secţia Păpuşi:

  • Cenuşăreasa, în CENUŞĂREASA, regia artistică: Nicolae Bănică
  • Veveriţa, în URSUL PĂCĂLIT DE VULPE, regia artistică: Nicolae Bănică
  • Greta, în CRĂIASA ZĂPEZII, regia artistică: Mirela Nicolau
  • Michiduţă, în ISPRĂVILE LUI PĂCALĂ, regia artistică: Nicolae Bănică
  • Albă ca Zăpada şi Prima Regină, în ALBĂ CA ZĂPADA ŞI CEI ŞAPTE PITICI, regia artistică: Gabriel Apostol
  • Ţăran, Muntele vrăjit (mânuire) în LEGENDA LACULUI ÎNVÂRTITA, regia artistică: Nicolae Bănică

Secţia Estradă:

  • Orfelina, în SERAFIC SHOW
  • Reclamanta, în LA NOI TROMBONUL FACE TONUL
  • Ioana, în DOI ROMÂNI PRIN EUROPA, de S.Poenaru, regia artistică: Matei Varodi

Secţia Dramă:

  • Tuti, în PROFU’ DE FRANCEZĂ, de Tudor Muşatescu, regia artistică: Emilian Cortea
  • Antonia (în tinreţe), în BELVEDERE, de Ana Maria Bamberger, regia artistică: Dan Tudor
  • Pompeea, în PASĂREA VERDE, de Carlo Gozzi, regia artistică: Bogdan Cioabă
  • Veronica Micle, în EMINESCU, regia artistică: Luminiţa Borta
  • Doctorul, în CEHOVIANA, adaptare după Cehov, regia artistică: Olga Podaru
  • Gena, în TITANIC VALS, de Tudor Muşatescu, regia artistică: Luminiţa Borta
×

TOP