SZÍNHÁZI TEVÉKENYSÉG ÚJRAINDÍTÁSA!
A Regina Maria Színház arra invitál, hogy folytassa a nyári szezon élvezetét, és tekintse meg a színház repertoárjának legszebb és legelbűvölőbb előadásait. A nyári mikroszezon második kiadása 2015. augusztus 27. és szeptember 13. között kerül megrendezésre, és a "Napoleon... egy lány volt!" című előadással debütál, egy pikáns vígjátékkal, amely nevetéssel fűszerezi a forró szezont.
Mivel a hűvös szellő mindig jól jön, két kivételes előadást ajánlunk, amelyek egy rendhagyó helyszínen, a Moara de Răsăritban kerülnek megrendezésre: a „Szerelem négy festményben” című modern szöveg a hűtlenség drámáját ábrázolja, és a „Szentes este” című előadás premierje, amely egy kortárs történet a kiábrándult, dehumanizáció szélén álló emberekről, akik spirituális kihívással néznek szembe: azzal, hogy továbbra is higgyenek a karácsony szellemében.
Nyári ajánlataink itt nem érnek véget, ezért arra hívunk, hogy mosolyogj és sírj a csodálatos szereplők mellett az „Egy nagyon egyszerű történet” című filmben, amelyben a szeretet és az áldozathozatal szelleme egyesül és együtt küzd a megmentésért.
Mivel a nyarat leginkább a gyerekek élvezik, a Regina Maria Színház meghívja őket, hogy lépjenek be a mesék világába a „Szépség és a szörnyeteg” és az Aladdin csodálatos szereplőivel az „Ezeregy határ” című előadásban.
A nyári mikroszezon a „Cseresznyéskert” című előadás előzetesével zárul, amely egy klasszikus csehovi szöveg, és amelyben a téma tragikus jellegét a szereplőket kirajzoló komikus jelleg élénkíti.
De tevékenységünk itt nem áll meg, és szeptember 20-án meghívjuk Önöket a 2015-2016-os évad hivatalos megnyitójára, amely a pezsgő és hiteles "Cseresznyéskert" című előadás premierjével debütál. Az évad ugyanebben az innovatív ritmusban folytatódik, ezért egy újabb premierrel, a "A la manchai férfi"-val csábítunk benneteket, egy figyelemre méltó, érzelmes és felkavaró musicallel, amely Cervantes "Don Quijote" című epikus regényén alapul.
A jegyek hétfőtől péntekig 10:00 és 16:00 óra között, szombaton és vasárnap 10:00 és 13:00 óra között kaphatók a színház Jegyirodájában, valamint online a ... címen. www.biletmaster.ro. Szeptember 1-jétől a Jegyiroda visszatér a szokásos nyitvatartási idejéhez, nevezetesen: hétfőtől péntekig 10:00 és 19:00 óra között, hétvégén pedig 10:00 és 13:00 óra között. További információért és jegyfoglalásért kérjük, hívja a 0259/440.742-es telefonszámot.
Várunk a színházban!
Egyéb cikkek

Az "Ébredés" című előadás premierje„
A Regina Maria Színház bejelenti a "Deșteptarea" című előadás premierjét, amely Doru Vatavlui kortárs szövege, Bobi Pricop rendezésében, 2026. január 17-én és 18-án 19:00 órától lesz látható a színház nagytermében. Az előadás kifejezetten a serdülőkorú közönségnek szól, de a szülőknek, tanároknak és mindazoknak is szól, akiket érdekel, hogyan befolyásolja a digitális világ az identitásformálódást és a generációk közötti kapcsolatokat.
SAJTÓKÖZLEMÉNY | A 2026-os Nagyváradi Nemzetközi Színházi Fesztivál válogatása
Az első nagyváradi színházi fesztivál 50. évfordulóján – Rövid Színházi Hét, A Regina Maria Színház ma este bejelentette a Bihar Megyei Tanács által finanszírozott Nagyváradi Nemzetközi Színházi Fesztivál (FITO) 10. kiadásának kiválasztását, amelyre 2026. szeptember 11. és 20. között kerül sor. Az idei jubileumi kiadás egy széleskörű és változatos programot állít elő, amely a már meglévő két szekció köré épül: a Rövidszínházi Fesztivál 28. kiadására és az Arcadia Gyermekszínházi Fesztivál 6. kiadására, amely 8 év szünet után folytatódik. Az előadások programját számos további esemény kíséri, amelyek a FITO-t a művészek, a előadóművészeti szakemberek és a közönség találkozóhelyévé alakítják.
