Folosim cookie-uri | We use cookies
×

Data naşterii: 1 aprilie 1982

Studii: Universitatea de Artă Teatrală din Târgu-Mureş, 2005

Fișă artistică selectivă:

  • Gloria Bertinelli în UN CAZ CLINIC de Dino Buzzati
  • Ziţa în O NOAPTE FURTUNOASĂ de I.L.Caragiale
  • Principesa Clarice în DRAGOSTEA CELOR TREI PORTOCALE de Carlo Gozzi
  • Betsi în PARAZIȚI de Marius von Mayenburg
  • Amelia în CASA BERNARDEI ALBA de Federico Garcia Lorca
  • Cioară şi Babă în POVESTIRI DIN DIKANKA de N.V.Gogol
  • Figuraţie în NUNTA LUI FIGARO de Beaumarchais
  • Miranda în FURTUNA de William Shakespeare
  • Iepuraşul în COCOȘELUL NEASCULTĂTOR de Ion Lucian
  • Hermia în VISUL UNEI NOPȚI DE VARĂ de W.Shakespeare,
  • Rol episodic în NEVESTELE VESELE DIN WINDSOR de William Shakespeare, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
  • Infirmiera în ŞI MINIŞTRII CALCĂ STRÂMB de Ray Cooney, regia artistică Daniel Vulcu
  • Clovn negru în CEL CARE PRIMEŞTE PALME de Leonid Andreev, regia artistică Alexander Hausvater
  • Secretara brunetă în DUPĂ PLOAIE de Sergi Belbel, regia artistică Claudiu Goga
  • Petunia în CENUȘĂREASA, de Fraţii Grimm şi Charles Perault, regia artistică Eugen Țugulea
  • Eleva Zamfirescu în STEAUA FĂRĂ NUME de Mihail Sebastian, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
  • A patra femeie în TERORISM de Vladimir şi Oleg Presniakov, regia artistică Claudiu Goga
  • Clovn în IUBIRE DE CLOVN spectacol de stradă, scenariul şi regia artistică Daniel Vulcu
  • Luluţa în  CHIRITZA €UROPARLAMENTARĂ, după Vasile Alecsandri, regia artistică Ion Sapdaru
  • Gargi în MAITREYI, după Mircea Eliade, regia artistică Chris Simion
  • Cleopatra în TOATE DRUMURILE DUC LA ROMA, adaptare de David Albu după RĂPIREA FRUMOASELOR SABINE de Leonid Andreev, regia artistică Daniel Vulcu
  • Cecile Leroux în TOT MORT, TOT MORT după Mark Twain, regia artistică Petre Bokor
  • Linda Lodge în DUBLĂ REZERVARE, de Ray Cooney, regia artistică Cristian Ioan
  • Povestitor în VINE MOȘ CRĂCIUN, dramatizare de Mirela Lupu
  • Rosa în LA GRANDE MAGIA, de Eduardo de Filippo, regia artistică Alexandru Colpacci
  • Victorița în ÎNDRĂGOSTIȚII DIN ANCONA, de Vajda Katalin, regia artistică Andrei Mihalache
  • Hodel în SCRIPCARUL PE ACOPERIȘ, de Sholom Aleichem, regia artistică Korcsmaros Gyorgy
  • Daisy în BILOXI BLUES, de Neil Simon, regia artistică Ovidiu Caița
  • D-na Vasiliu în BALTAGUL, de Mihail Sadoveanu, regia artistică Andrei Mihalache
  • Ţigancă în ŢIGANIADA, dramatizare de Radu Macrinici după Ion Budai-Deleanu, regia artistică Sorin Militaru
  • Femeie din închisoare în OMUL DIN LA MANCHA, un musical de Dale Wasserman, regia artistică Korcsmaros Gyorgy
  • Fată-n casă, Drac III în IVAN TURBINCĂ, adaptare după Ion Creangă, regia artistică Daniel Vulcu
  • Soția în DAWN-WAY, de Oleg Bogaev, regia artistică Ștefan Iordănescu
  • Nico în DOMNUL JURDAN, rescriere dramatică după comedia "Burghezul gentilom" de Jean Baptiste Poquelin Molière şi după "Jourdain cel scrântit" de Mihail Bulgakov, direcţia de scenă Victor Ioan Frunză
  • Prostituată în CAFENEAUA PIRANDELLO, scenariu dramatic de Anca Măniuțiu – după texte de Luigi Pirandello, regia artistică Mihai Măniuțiu
  • Smeraldina în REGELE CERB, după Carlo Gozzi, regia artistică Alexandru Colpacci
  • Sora Gilman, Maude, Femeia 1 în SUFOCARE (JURNALUL UNUI SINUCIGAȘ CRONIC), dramatizare de Ovidiu Caița după „Sufocare” de Chuck Palahniuk, regia Ovidiu Caița
  • Vrăjitoare în ÎN INIMA NOPȚII - EPISODUL MACBETH, scenariu după William Shakespeare de Gavriil Pinte, cu inserții din George Banu și Monique Borie, regia: Gavriil Pinte
  • Ana în ...ESCU de Tudor Mușatescu, regia Claudiu Goga
  • Maria Rainer, soră postulantă la Mănăstirea Abbey în SUNETUL MUZICII după romanul „The Trapp family singers” de Maria Augusta Trapp, regia Mihaela Bogdan
×

TOP