Spectacolul „Cenușăreasa” reprogramat
Stimați spectatori,
Datorită faptului că zilele din perioada 14 – 16 decembrie au fost declarate zile de doliu național, reprezentațiile spectacolului „Cenușăreasa”, din data de 16 decembrie, de la orele 11:00 și 13:00, de la Sala Arcadia vor fi reprogramate. Astfel, cei care au achiziționat deja bilete pot vedea spectacolul în data de 20 decembrie de la ora 18:00 sau în data de 14 ianuarie 2018 de la ora 17:00. Pentru aceasta, vă rugăm să anunțați la Agenția de Bilete a Teatrului Regina Maria, fie personal, fie folosind datele de contact de mai jos, ziua în care doriți să veniți la spectacol.
Alte articole

Premiera spectacolului „Deșteptarea”
Teatrul Regina Maria anunță premiera spectacolului „Deșteptarea”, un text contemporan semnat de Doru Vatavului, în regia lui Bobi Pricop, care va avea loc în 17 și 18 ianuarie 2026, de la ora 19:00, în Sala Mare a teatrului. Spectacolul este dedicat în mod special publicului adolescent, dar se adresează deopotrivă părinților, profesorilor și tuturor celor interesați de felul în care lumea digitală influențează formarea identității și relațiile dintre generații.
COMUNICAT DE PRESĂ | Selecția Festivalului Internațional de Teatru Oradea 2026
La împlinirea a 50 de ani de la primul festival de teatru de la Oradea – Săptămâna Teatrului Scurt, Teatrul Regina Maria anunță selecția celei de-a X-a ediții a Festivalului Internațional de Teatru Oradea (FITO), finanțat de Consiliul Județean Bihor, care se va desfășura în perioada 11–20 septembrie 2026. Ediția aniversară din acest an aduce în prim-plan un program amplu și divers, construit în jurul celor două secțiuni deja consacrate: cea de-a XXVIII-a ediție a Festivalului de Teatru Scurt și cea de-a VI-a ediție a Festivalului de Teatru pentru Copii Arcadia, care se reia după o pauză de 8 ani. Programul de spectacole va fi susținut de o serie de alte evenimente care vor transforma FITO într-un spațiu de întâlnire între artiști, profesioniști din domeniul artelor spectacolului și public.
